Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky a se zpracováním osobních údajů podle § 28 odst. 5 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, a podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena

Školy

Další info
Jazyky a ostatní

Lužánky nezapomínají ani na školáky a pedagogy. Pro školy nabízíme výukové programy, školní výlety nebo adaptační kurzy, pro pedagogy pak vzdělávací kurzy akreditované MŠMT. Pro nadané studenty organizujeme také postupové soutěže, závody a olympiády.

Výukové programy
Název věk místo cena
Počítače versus pilky
Děti se v hodině IVT naučí navrhnout si výrobek ze dřeva v programu ProdgeCAD, kterým je provede lužánecký lektor. Licenci pro ZŠ na omezené období poskytne Pedagogická fakulta MU, zajistí Lužánky. Následně si děti výrobek dle nákresu vyrobí v dílně na lužáneckém pracovišti.
2. stupeň ZŠ Legato - Kohoutovice 90 Kč
Kytice - K.J. Erben a lidová slovesnost
Dílo K. J. Erbena vychází ze sběru lidové slovesnosti a je významným pilířem nár. obrození. Dopad díla má však význam i na tvorbu současnou, jak z pohledu zpracování klasického díla (př. film J. A. Brabce - Kytice), tak muzikálové pojetí divadla Semafor nebo Divadla na Provázku. Žáci si vyzkoušejí zpracovat vybranou tematiku některou z moderních tvůrčích forem.
2. stupeň ZŠ, SŠ a gymnázia Legato - Kohoutovice 50 Kč
Železniční uzel v centru Brna
Žáci a studenti se seznámí s historií železnice v Brně. Zjistí, které železniční společnosti zde působily a co vytvořily. Poznají, jak se proměňovalo brněnské nádraží a jaké jsou důvody požadavků na změnu. Seznámí se s variantami řešení, pořádanými referendy a požadavky do budoucna. Formou vědecké konference budou studenti společně hledat ideální řešení pro současné Brno s vizí do budoucnosti.

Program je určen žákům a studentům od 8. ročníku.

Lektor: Mirek Obrátil
2. stupeň ZŠ, SŠ a gymnázia Legato - Kohoutovice 50 Kč
Noviny
Program sestává ze dvou částí.
1. část - třída pracuje ve skupinách, redakcích a připravuje periodikum.
2. část - na základě dramatické hry se rozehrává situace, která ve výsledku objasní funkce sdělovacích prostředků ve společnosti.
2. stupeň ZŠ, SŠ a gymnázia Legato - Kohoutovice 50 Kč
Moravský Manchester
Formou historické konference se třída seznámí s historií brněnského strojírenství,slavným textilním obdobím i jeho pozdějším úpadkem. Společně hledají možnosti dalšího vývoje. Žáci vystupují v rolích historických postav.

Během akce vznikne záznam jednotlivých aktivit, které třída obdrží na DVD.

Lektor: Mirek Obrátil
2. stupeň ZŠ, SŠ a gymnázia Legato - Kohoutovice 50 Kč
Další